Leczenie alkoholizmu Zakopane

Uzależnienie od alkoholu może się wahać się od łagodnego do ciężkiego, w zależności od objawów. Ciężkie uzależnienie jest czasami nazywane alkoholizmem. W naszym ośrodku Dezyderata w Rabce – Zdrój prowadzimy kompleksową terapię leczenia od uzależnienia alkoholowego.

Leczenie uzależnienia od alkoholu w Zakopanem

Większość osób z zaburzeniami związanymi z używaniem alkoholu może skorzystać z oferowanej przez nas formy leczenia. Zabiegi medyczne, które prowadzimy, obejmują leki i terapie behawioralne. Dla wielu osób stosowanie obu typów daje najlepsze rezultaty. Osoby, które leczą się z powodu uzależnienia, mogą również uznać za pomocne udanie się do grupy wsparcia. Niektórzy mogą potrzebować intensywnego leczenia. Mogą udać się do naszego ośrodka leczenia stacjonarnego Dezyderata w celu rehabilitacji. Zwykle obejmuje kilka różnych rodzajów terapii behawioralnych.

Skuteczna terapia alkoholowa w Zakopanem

W ośrodku szeroko wykorzystujemy terapię lekową. Stosujemy znane, nowoczesne metody terapie lekowej. W jej trakcie podajemy:

• Disulfiram powoduje nieprzyjemne objawy, takie jak nudności i zaczerwienienie skóry po spożyciu alkoholu. Świadomość, że picie spowoduje te nieprzyjemne skutki, może pomóc ci trzymać się z daleka od alkoholu.

• Naltrexone blokuje receptory w mózgu, które sprawiają, że czujesz się dobrze, gdy pijesz alkohol. Może również zmniejszyć głód alkoholu. Pomoże ci to ograniczyć picie.

• Akamprozat pomaga unikać alkoholu po zaprzestaniu picia. Działa na wiele systemów mózgowych, aby zmniejszyć łaknienie, zwłaszcza zaraz po rzuceniu picia.

Nasz lekarz może pomóc ci określić, czy któryś z tych leków jest dla ciebie odpowiedni. Nie uzależniają, więc nie musisz się martwić zamianą jednego nałogu na inny. Nie są lekarstwem, ale mogą pomóc w leczeniu uzależnienia. Przypomina to przyjmowanie leków w leczeniu przewlekłej choroby, takiej jak astma czy cukrzyca. Prowadzimy też detoksykacje, na którą zapewniamy transport pacjentom z Zakopanego.

POMOŻEMY TOBIE LUB TWOJEJ BLISKIEJ OSOBIE - NIE CZEKAJ, ZADZWOŃ 574 271 441

Leczenie alkoholizmu Zakopane

Leczenie alkoholizmu w Zakopanem - jak przebiega terapia?

Prowadzimy terapie behawioralne i poradnictwo alkoholowe. Obejmuje współpracę z naszym lekarzem w celu zidentyfikowania i pomocy w zmianie zachowań, które prowadzą do intensywnego picia. Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) pomaga zidentyfikować uczucia i sytuacje, które mogą prowadzić do intensywnego picia. Uczy umiejętności radzenia sobie, w tym radzenia sobie ze stresem i zmieniania myśli, które powodują, że chcesz pić. Możesz wziąć udział w terapii poznawczo-behawioralnej indywidualnie z terapeutą lub w małych grupach. Terapia wzmacniająca motywację pomaga budować i wzmacniać motywację do zmiany zachowań związanych z piciem. Obejmuje około czterech sesji w krótkim czasie. Terapia rozpoczyna się od określenia zalet i wad poszukiwania leczenia. Następnie ty i twój terapeuta pracujecie nad stworzeniem planu wprowadzenia zmian w piciu. Kolejne sesje skupiają się na budowaniu pewności siebie i rozwijaniu umiejętności potrzebnych do trzymania się planu.

Objawy alkoholizmu

Osoby mające problem z alkoholem często przedkładają picie ponad wszelkie inne obowiązki, w tym pracę i rodzinę. Alkoholizm jest czasami określany jako uzależnienie od alkoholu. Różni się nieco od „szkodliwego picia”, które jest sporadycznym wzorcem picia, który może szkodzić zdrowiu. Przykładem szkodliwego picia jest picie zbyt dużo na imprezie. Ten wzorzec może przerodzić się w alkoholizm, jeśli ten rodzaj szkodliwego picia stanie się nawykiem i będzie się powtarzał regularnie.

Dostrzeżenie oznak alkoholizmu może być trudne, ponieważ alkoholicy mogą zachowywać w tajemnicy pewne objawy. Jeśli jednak ktoś z twoich bliskich wykazuje którykolwiek z poniższych objawów, może to oznaczać, że cierpi na alkoholizm:

• Brak zainteresowania wcześniej normalnymi czynnościami.

• Regularnie pojawia się pod wpływem alkoholu.

• Konieczność picia więcej, aby osiągnąć te same efekty.

• Niemożność odmowy alkoholowi.

Skutki choroby alkoholowej

W dłuższej perspektywie wpływ uzależnienia od alkoholu na organizm i ogólny stan zdrowia może być znaczący. Badania pokazują, że spożywanie alkoholu powoduje wysokie ciśnienie krwi, nieregularne bicie serca, udar mózgu. Stan zapalny, w tym alkoholowe zapalenie wątroby, zwłóknienie, marskość. To też ostra niewydolność nerek i przewlekła choroba nerek. Zapalenie i obrzęk naczyń krwionośnych, które uniemożliwiają prawidłowe trawienie. Zwiększona podatność na choroby takie jak gruźlica i zapalenie płuc.

Nadużywanie alkoholu wiąże się z nowotworami piersi, jamy ustnej, przełyku, gardła, krtani, okrężnicy i odbytnicy. Może również zwiększać ryzyko raka żołądka i trzustki.

Odwyk alkoholowy Zakopane

Dla większości ludzi leczenie z alkoholizmu w naszej klinice jest skuteczne. Jednak przezwyciężenie zaburzeń związanych z używaniem alkoholu jest procesem ciągłym. Powinieneś patrzeć na nawrót jako na tymczasową porażkę i próbować dalej. Wiele osób wielokrotnie próbuje ograniczyć lub przestać pić, napotyka na niepowodzenia. Nawrót nie oznacza, że nie możesz wyzdrowieć. W przypadku nawrotu ważne jest, aby natychmiast powrócić do leczenia. To może pomóc ci odnieść większy sukces następnym razem. A my ci w tym pomożemy.